5 Najpopularniejszych koszy na śmieci

Kosze na śmieci są bardzo użytecznym elementem wyposażenia naszych domów, wnętrz biurowych, punktów handlowych czy gastronomicznych. Ustawa śmieciowa nałożyła na zarządców nieruchomości czy właścicieli działek dodatkowe obowiązki związane z gospodarką odpadami, a to z kolei przełożyło się na wzrost zainteresowania koszami na śmieci. Poniżej przedstawiamy te modele, które cieszą się największym zainteresowaniem. Dominują oczywiście rozwiązania, które ułatwiają prowadzenie segregacji odpadów.

kosz slupek przystanek

1. Kosz do segregacji Curver Trio

bardzo popularny kosz, który składa się z 3 pojemnikach o różnych wielkościach. Każdy na inną frakcję odpadu. Łączna pojemność kosza to 40 litrów. Kosz opróżnia się poprzez wyjęcie poszczególnego pojemnika albo worka na śmieci. Wyposażony jest w pokrywę, której nie trzeba podnosić ręcznie. Zamontowano pedał, który automatyzuje otwieranie kosza. Kosz Curver Trio dostępny jest w sieci za 149 zł.

2. Wysuwany Kosz do segregacji odpadów B50/3/1

Producenci prześcigają się we wprowadzaniu rozwiązań zwiększających wygodę segregowania odpadów. Odchodzą od tradycyjnych wstawianych koszy w postaci wiaderek, ekonomicznych ale mało komfortowych. Jednym z takim systemów jest system pojemników wysuwanych na prowadnicach. Całość montuje się we wnętrzu szafki np. zlewozmwykowej w kuchni. Przy uchyleniu drzwi, pojemniki wysuwają się automatycznie. Kosze jest zamknięty szczelnie pokrywą zamontowaną do drzwiczek.

 

3. Włoski desing – kosz Ecobin firmy Meliconi

Przeznaczony jest do podstawowej segregacji odpadów. Składa się z dwóch pojemników o takiej samej wielkości. Każdy z nich pomieści 25 litrów śmieci. Kubły posiadają formę prostokąta, dzięki czemu doskonale wpasowują się we wnętrze szafek. Kosz prezentuje się bardzo estetycznie i wygląda bardzo solidnie. Producent oferuje części zamienne na wypadek zepsucia się jakiegoś elementu.

 

4. Niemiecka jakość – Pojemnik MGB 120 z serii SL firmy ESE

Wyprodukowany przez niemiecką firmę ESE, która szybko zdobyła sobie uznanie polskich klientów. Jego jakość potwierdza zgodność z europejskimi normami bezpieczeństwa i użytkowania. Można kupić go kolorze neutralnym zielonym, jak również w kolorach żółty, niebieski, czerwony. Oczywiście jest ergonomiczny w użytkowaniu i dom kosz szaryprzystosowany jest do rozładunku maszynowego. Doskonale sprawdzą się w zastosowaniu zewnętrznym.

 

5. Pojemnik na zużyte baterie Batrecycle

Służy nie tylko do zbiórki baterii, ale również baterii telefonów komórkowych. Jest to bardzo estetyczny pojemnik, którego obudowa jest wykonana ze specjalnego polipropylenu: ABS oraz PP. Charakteryzuje się on tym, że jest bardzo odporny na związki chemiczne. Nie jest to zwykły kosz na odpady. Jego cechą charakterystyczną jest to, że pozwala sprawdzić stan rozładowania baterii. Dlaczego mielibyśmy wyrzucać baterie nie w pełni rozładowane? Takie urządzenia jak pilot nie potrzebują akumulatorków o pełnej mocy. Kosz sprawdza naładowanie takich baterii jak najpopularniejsze paluszki AA, AAA oraz R 14 i R 20.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kosze na śmieci, pojemniki na odpady do domu, firmy, na ulicę i do zakładu © 2015 Frontier Theme